معاون فرهنگی جهاددانشگاهی:

نقش مجموعه های فرهنگی جهاددانشگاهی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاثیرگذار است/ ورود به کار عملیاتی

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۲ کد : ۱۲۰۴۶ فرهنگی تاپ خبر
دکترعیسی علیزاده در حاشیه دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی تصریح کرد: نقش همه مجموعه‌های فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌هایی دانشجویان ایران (ایسنا) و بین‌المللی قرآن (ایکنا) در تحقق بیانیه گام مشخص و تاثیرگذار است.
نقش مجموعه های فرهنگی جهاددانشگاهی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاثیرگذار است/ ورود به کار عملیاتی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان ، دکترعیسی علیزاده در حاشیه جشنواره ملی شعر دانشجویی که به میزبانی جهاددانشگاهی استان زنجان برگزار شد، در رابطه با برگزاری نشست‌های تخصصی شعر آیینی، اظهار کرد: جشنواره ملی شعر دانشجویی دارای بخش‌های مختلفی از جمله شعر کلاسیک، شعر طنز، شعر ترجمه و شعر آیینی است که هر بخش در یک استان برگزار می‌شود که مقرر شد نشست‌های تخصصی شعر آیینی به میزبانی استان زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به تقدیر از شاعر نام آشنای ایران «ساعد باقری» در دومین دوره شعر دانشجویی در زنجان، افزود: مایه سربلندی و افتخار است که سرزمین ایران، میراث گرانقدر و سرمایه‌های پایان‌ناپذیر دارد و این مختص به یک منطقه خاص نیست، بلکه در سراسر آسمان این پهنه گسترده، ستارگانی درخشان با پرتوافشانی خود، راه را بر رهروان و پویندگان علم و حقیقت روشن ساخته‌اند. باید در بزرگداشت اندیشه و آثار بزرگان، معرفی آن‌ها به نسل‌‍‌های آینده و نیز پاسداشت تلاش‌ها و مرارت‌های آنان کوشا باشیم و الگوی مناسبی را از آنان برای آیندگان ترسیم کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه قطعا تاریخ قصور و بی‌تفاوتی ما را درباره معرفی اسطوره‌های خود، بر ما نخواهد بخشید، تصریح کرد: باید دانشجویان و جوانان با نام‌آشنایان عرصه فرهنگ آشنا شوند و برگزاری این برنامه‌ها می‌تواند تاثیر به‌سزایی در این رابطه داشته باشد.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جهاددانشگاهی در تحقق آن اشاره کرد و افزود: نخستین رویکرد در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب شناخت کامل و دقیق بیانیه است. روح بیانیه فرهنگی و تحقق بسیاری از موارد آن از جمله تمدن نوین اسلامی، منوط به حوزه فرهنگی است.

دکترعلیزاده تبیین و تقسیم وظایف و تعمیق بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر رویکردها برشمرد و اظهار کرد: نباید برای تبیین بیانیه، کارهای روتین مانند تبلیغ شعار سال صورت گیرد و باید عملیاتی وارد کار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تصریح کرد: نقش همه مجموعه‌های فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌هایی دانشجویان ایران (ایسنا) و بین‌المللی قرآن (ایکنا) در تحقق بیانیه گام مشخص و تاثیرگذار است.

گفتنی است، پنل تخصصی این جشنواره با موضوع «آسیب‌شناسی شعر آئینی» با حضور قربان ولیئی ، شاعر و عضو هیئت علمی دانشگاه، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این محفل شعر و شاعری که به همت جهاددانشگاهی واحد زنجان برگزار شد، ساعد باقری به همراه غلامرضا طریقی، مصدق آقاجانلو، قربان ولیئی و جمعی از شاعران جوان و استادان شاعر به شعرخوانی پرداختند.

 


نظر شما :