کتاب «اخلاق تدریس» منتشر شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۸ کد : ۱۱۴۲۰ فرهنگی
"اخلاق تدریس" یکی از پرفروش ترین کتاب هایی است که مسائل اخلاقی مهم در مدرسه معاصر را در بر می‌گیرد.
کتاب «اخلاق تدریس» منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، کتاب "اخلاق تدریس"تالیف کنت استرایک، جانس اف. سولتیس و ترجمه محبوبه خسروی استادیار دانشگاه علامه طباطبائی، به قیمت 55000 تومان به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر شد.

این کتاب یکی از پنج کتابی است که ذیل عنوان تفکر درباره آموزش به چاپ رسید و از سوی معلمان بسیار مورد استقبال قرار گرفت این اثر ارزشمند تجارب آشنایی برای معلمان تازه کار در قالب مطالعات موردی با پوششی معماگونه مطرح می‌کنند تا معلم را به تفکر و تأمل در این زمینه وادار کند. تنبیه، آزادی اندیشه، چندفرهنگی، دموکراسی حرفه ای و موضوعاتی از این قبیل در این کتاب مورد بحث قرار می گیرد. علاوه بر این نویسندگان رویکردهای فلسفی و اخلاقی بنیادی در زمینه آموزش و تدریس را نیز مطرح می‌کند تا فرصت بهتری برای تصمیم‌گیری اقتصادی فراهم شود.

 

در مقدمه کتاب آمده است:

کتاب حاضر با استناد به منشور اخلاقی حرفه آموزش که توسط انجمن ملی آموزش مصوب شده است این معلم فکور یاخردورز را در موقعیت معماهای اخلاقی گوناگونی قرار می دهد و ضمن بیان و تشریح دیدگاه های اخلاقی متفاوت از جمله د یدگاه های نتیجه گرا، غیرنتیجه گرا و اصالت فایده وی را به تامل وا می دارد تا در تصمیم گیری، انتخاب و ارزش یابی و حتی تنبیه و تشویق بتواند با رجوع به یک نظام اخلاقی با قطعیت بیشتری عمل کند.اگر چه مثال ها و معماهای مطرح شده در این کتاب شاید در فضا و فرهنگی متفاوت شکل گرفته باشد و زاییده تجارب معلمانی غیربومی باشد ولی در مطالعه کتاب خواننده به اشتراک و تشابه تجارب پی خواهد برد . به هر حال امید این می رود که مطالعه این کتاب ارزشمند راهگشا و راهنمای عمل بسیاری از معلمان اندیشمند در وضعیت های مختلف فرایند تدریس را فراهم آورد.

 علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خیابان انقلاب –خیابان فخررازی – تقاطع ژاندارمری – ساختمان منشور دانش- طبقه همکف-پلاک 6 مراجعه و یا با شماره تلفن 02166487625تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 


( ۳ )

نظر شما :