نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

شورای رسیدگی به امور خبرنگاران ایجاد شود

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۱ کد : ۱۰۷۵۸ فرهنگی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید شورای رسیدگی به امور خبرنگاران ایجاد شود تا مسائل و مشکلات خبرنگاران در این شورا حل و فصل شود، گفت: وجود چنین شورایی که از صنف خبرنگاران باشد، نیاز است، تا خبرنگار به هر بهانه کوچک به دادگاه دعوت نشود و مسائل بصورت کدخدامنشی در این شورا حل شود.
شورای رسیدگی به امور خبرنگاران ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز و محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی ۱۷ مردادماه در بازدید از دفتر خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا به مناسبت روز خبرنگار به همراه استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: این روز عزیز را به خبرنگاران زحمتکش خبرگزاری ایسنا تبریک می‌گویم.
وی با بیان این‌که روز شهادت شهید صارمی بهانه‌ای برای تجلیل از خدمات ارزشمند خبرنگاران است، افزود: خبرنگاران قشر زحمتکش جامعه بوده و فعالیت‌هایشان نیز استرس‌زا است، همچنین کار خبرنگاران در جامعه بسیار موثر است.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر این‌که مسئولان سازمان‌ها و نهادها از خبرنگاران حمایت کنند، گفت: مسئولان در عین حمایت، خبرنگاران را در انعکاس اخبار همراهی کنند.
امام جمعه تبریز افزود: برخی سازمان‌ها فعالیت‌هایشان را منعکس نکرده و سپس گلایه می‌کنند که چنین کارهایی کردیم، در حالی که طبق منویات امام راحل خدمات انجام شده باید ارائه شود و به اطلاع برسد، چرا که با اطلاع‌رسانی مردم از عملکردشان باخبر شده و اگر احیانا مشکلاتی هم باشد از آن باخبر می‌شوند.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با تاکید بر این‌که خبرنگاران انتشار خبرهای خوب و امیدبخش را رونق دهند، افزود: امید است این روز عزیز برای خبرنگاران زحمتکش جامعه مبارک باشد.
نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی در خاتمه به فعالیت‌های سازمان جهاددانشگاهی استان نیز اشاره کرد و افزود: در این نهاد انقلابی نیز کارهای بزرگی انجام می‌شود و از نزدیک شاهد برخی از این فعالیت‌ها هستیم.

اشاعه واقعیت‌های جامعه رسالت بزرگی است

در ادامه این بازدید محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: خبررسانی و اشاعه واقعیت‌های جامعه، رسالت بزرگی است.

وی ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا اخبار حوزه‌های وسیعی از تحولات علمی و اتفاقاتی را که در دانشگاه می‌افتد را مخابره می‌کنند.

وی افزود: از اعتبار و روایی اخبار ایسنا مطمئن هستیم به خصوص که ایسنا خبرگزاری دانشجویان است.

جعفر محسنی رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی نیز در این بازدید با بیان اینکه تمامی خبرنگاران فعال در خبرگزاری ایسنا و ایکنا دانشجو هستند، اظهار کرد: حدود ۱۲ هزار خبر در طول سال گذشته در خبرگزاری ایسنا و ایکنا منتشر شده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما در این مجموعه انعکاس واقعیت‎هاست، گفت: پایش‌ها نشان می‌دهد که اخبار منتشر شده در خبرگزاری ایسنا از نظر مراجعه سایر رسانه‌ها و منبع دهی، همواره در جایگاه‎های اول تا سوم قرار می‌گیرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :