تالاب امیرکلایه پایلوت گیلان در اجرای طرح مدیریت زیست بومی شد

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۰۷۳۴ پژوهشی
سرپرست معاونت آموزشی-پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، گفت: تالاب امیرکلایه اکوسیستم پایلوت گیلان در طرح مدیریت زیست بومی است.
تالاب امیرکلایه پایلوت گیلان در اجرای طرح مدیریت زیست بومی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان،  نیلوفر عابدین زاده در حاشیه برگزاری کارگاه تحلیل ذینفعان تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی، گفت: اجرای طرح تدوین و اجرای برنامه اطلاع رسانی، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی یک طرح ملی است که برای حفاظت از تالابهای کشور در حال اجرا است و تاکنون در 30 تالاب حساس کشور اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه تالاب امیرکلایه به عنوان تالاب پایلوت طرح مدیریت زیست بومی در گیلان است، افزود: این طرح  قرار است در شورای برنامه ریزی استان مصوب شود.

عابدین زاده با اشاره به این که برنامه تدوین شده مدیریت جامع زیست بومی نقشه راه برای حفاظت و احیای تالاب ها خواهد بود، ادامه داد: یکی از اهداف مهم اجرای این طرح مشارکت موثرتر جوامع محلی و ذینفعان برای مدیریت زیست بومی است.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح از جوامع محلی بیش از گذشته برای حفاظت و احیای تالاب امیرکلایه بهره خواهیم برد.

عابدین زاده خاطرنشان کرد: در گذشته فقط حفظ و حراست از تالاب مد نظر قرار می گرفت این در حالیست که با اجرای این طرح با مشارکت تمام ذینفعان دولتی و غیردولتی، معیشت حاشیه نشینان آن نیز در نظر گرفته می شود.

وی گفت: با اجرای برنامه مدیریت جامع زیست بومی در تالاب امیرکلایه به جای بهره برداری یکسویه از تالاب،معیشت های پایدار و همگام با محیط زیست در تالاب توسعه خواهد یافت.

کلید واژه ها: سازمان جهاددانشگاهی گیلان


نظر شما :