استاندار اردبیل:

بانک اطلاعاتی طرح‌های پژوهشی استان اردبیل با مشارکت جهاددانشگاهی راه اندازی می شود

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۰۷۲۲ پژوهشی
اکبر بهنامجو گفت: با تلاش جهاددانشگاهی و دانشگاه‌های استان اردبیل قرار است سامانه جامع و بانک اطلاعاتی در حوزه پژوهش و نوآوری‌ها تهیه و در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گیرد.
بانک اطلاعاتی طرح‌های پژوهشی استان اردبیل با مشارکت جهاددانشگاهی راه اندازی می شود

به گزارش روابط عممی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اکبر بهنامجو در کارگروه پژوهش استان اردبیل اظهار کرد: جهاددانشگاهی برای تهیه این سامانه با تدارک زیرساخت‌های مورد نظر و همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها اعلام آمادگی کرد تا در حوزه پژوهش و طرح‌های اجرا شده در این زمینه اطلاعات کامل و کافی در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در یک طراحی مناسب و تا یک ماه آینده در همه بخش‌های توسعه‌ای استان اعم از کشاورزی، صنعت و گردشگری این سامانه و بانک اطلاعاتی به شکل کامل تهیه و تدارک دیده شود تا پژوهشگران و خود دستگاه‌های اجرایی از این سامانه و بانک اطلاعاتی استفاده کنند.

رییس شورای پژوهش استان اردبیل ضرورت جذب یک درصد اعتبارات پژوهشی را از دستگاه‌های مختلف اجرایی یادآور شد و افزود: در کنار این امر ضرورت دارد از محل سود شرکت‌ها و بانک‌های استان که سودده هستند منابعی به  این حوزه اختصاص یابد و خود دستگاه‌ها نیز از محل اعتبارات ملی در این زمینه نسبت به جذب منابع بیشتر اقدام کنند.

بهنامجو بیان کرد: باید این طرح‌های پژوهشی با اولویت رفع مشکلات استان مورد توجه و مدنظر دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی قرار گیرد تا با یک هدفگذاری مناسب بتوانیم خروجی مطلوبی را از این پژوهش‌ها شاهد باشیم.

وی ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استان را در این حوزه یادآور شد و گفت: بهتر است دستگاه‌های اجرایی نیز نیازهای مطالعاتی و پژوهشی خود را ارایه کنند تا با تکیه بر ایده‌های خلاقانه و نوآورانه طرح‌های پژوهشی به اجرا درآمده و زمینه تقویت بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری استان فراهم آید.

رییس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل همچنین خواستار اقدامات مطالعاتی و پژوهشی در راستای شناسایی بازارهای نوین صادراتی برای تقویت امر صادرات شد و تصریح کرد: ضرورت دارد در این زمینه صنعت، معدن و تجارت استان با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی و در کنار تهیه سند جامع صادراتی استان برنامه‌ریزی و هدفگذاری خوبی را در رفع موانع انجام دهد.


( ۱ )

نظر شما :