رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی خبر داد:

تدوین شاخص‌های توسعه اجتماعی استان‌های کشور توسط این واحد

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۰۷ پژوهشی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه تدوین شاخص‌های توسعه اجتماعی استان‌های کشور از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به جهاددانشگاهی استان مرکزی واگذار شده است، افزود: در حوزه اجتماعی، اقتصادی، کالبد شهری و مباحث عمرانی اقدامات منحصر به فردی توسط جهاد دانشگاهی در استان انجام گرفته است.
تدوین شاخص‌های توسعه اجتماعی استان‌های کشور توسط این واحد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دکتر سید جعفر نظام‌دوست  امروز 22 فروردین اظهار کرد: جهاددانشگاهی شاخصه‌های مختلفی دارد و براساس تنوع کاری خود مرکز علمی و پژوهشی منحصر به فردی در کشور و خاصه استان مرکزی به شمار می‌رود که در مقایسه با دیگر مراکز علمی و پژوهشی روند رو به رشد و عملکرد رو به جلویی داشته است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی، اقتصادی، کالبد شهری و مباحث عمرانی اقدامات منحصر به فردی توسط جهاددانشگاهی در استان انجام گرفته است، افزود: طرح‌های مختلف اجتماعی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، طلاق و همچنین مباحث اقتصادی همچون تدوین سند توسعه اشتغال و سند فرش استان و اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان توسط این مجموعه علمی و پژوهشی انجام شده است و در پی تاسیس پژوهشکده توسعه پایدار منطقه‌ای در استان هستیم که اولین پژوهشکده استان محسوب خواهد شد.
وی با اشاره به ابعاد متنوع و وسیع کاری جهاددانشگاهی در استان مرکزی، حیطه‌های کاری این مجموعه را در حوزه فرهنگی، رسانه‌ای، افکارسنجی، انتشارات، فعالیت‌های قرآنی، پژوهشی، آموزشی، درمانی و ...  دانست و گفت: به نظر می‌رسد مجموعه‌ای با چنین وسعت و تنوع کاری در کشور  و استان مانند نداشته باشد و بر همین اساس در اکثر جلسات مهم استانی حضوری فعال و موثر صورت می‌گیرد.
نظام‌دوست با بیان اینکه جهاددانشگاهی با وجود این چنین تنوع و وسعت کاری در حوزه منابع مالی در بیش از 90 درصد هزینه‌ها خودگردان است و ردیف خاص استانی ندارد و تمام فعالیت‌های آن براساس درآمد مجموعه انجام می‌گیرد، تصریح کرد: طرح‌های مهم و موثری توسط جهاددانشگاهی با همکاری دفتر اجتماعی استانداری در حال انجام است و کلیه محورهای طرح شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی به صورت مشروح توسط تیم اجتماعی و گروه‌ پژوهشی جهاد در حال بررسی است.
وی افزود: علاوه بر اجرای طرح‌های مطالعاتی مهم استان برای اولین بار در استان مرکزی طرح پژوهش ملی به جهاد دانشگاهی محول شده و پروپوزال جهاددانشگاهی استان مرکزی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پذیرفته و تدوین شاخص‌های توسعه اجتماعی استان‌های کشور به جهاددانشگاهی استان مرکزی واگذار شد.
وی با تاکید بر اینکه مهمترین سرمایه جهاددانشگاهی نیروی انسانی است که جهادی، مخلصانه و از روی عشق کار می‌کند، اظهار کرد: جهادگران استان مرکزی با هدف انجام کار خوب و موثر فعالیت دارند و با حداقل امکانات جهت بهره‌برداری‌های حداکثری تلاش می کنند.
نظام‌دوست تصریح کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در کل کشور تلاش خود را بر کادرسازی و تربیت مدیران موفق داشته است و امروز جهادگران بسیاری را می‌توان در سطح کشور یافت که در مدارج و جایگاه‌های بسیار بالا و موثر کشور خدمت‌رسانی و فعالیت دارند.


نظر شما :