گام‌به‌گام با انقلاب اسلامی (۸۷)/رییس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس تاکید کرد:

نقش سازنده جهاددانشگاهی در تولید علم و خودکفایی در شرایط تحریم

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۸ کد : ۱۰۶۳۶ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بر نقش سازنده جهاددانشگاهی در تولید علم و خودکفایی در شرایط تحریم تاکید کرد.
نقش سازنده جهاددانشگاهی در تولید علم و خودکفایی در شرایط تحریم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، غلامرضا کاتب با اشاره به سالروز تاسیس جهاددانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی نقش به سزایی در تولید علم به ویژه علوم و فناوری‌های نوین دارد که نتیجتا در شرایط تحریم می‌تواند به خودکفایی کشور در بخش‌های مختلف یاری رساند.

وی افزود: جهاددانشگاهی باید با تکیه بر دانش داخلی نخبگان و جوانان مستعد علاوه بر حمایت از تولید داخلی تلاش کند تا وابستگی تولید کشور در حوزه تکنولوژی خارجی را رفع نماید، مشکلی که بسیاری از صاحبان صنایع با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و برای تامین ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز واحدهای صنعتی خود با مشکلاتی همچون واردات و... روبه رو هستند.

رییس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی می تواند از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی با همراهی دانشگاه ها حمایت کرده و در تولید علم و حل معضل بیکاری، از طریق آموزش نیروی کار مهارت دیده متخصص و متعهد نقش موثری ایفا نماید.

کاتب اظهار داشت: جهاددانشگاهی با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی باید به سمت بومی سازی علوم و فنون جدید و تکنولوژی های روز حرکت کند تا کشور را به سمت خود کفایی و استقلال سوق دهد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص وظایف جهاددانشگاهی گفت: تحقیقات علمی و فعالیت های فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری دو وظیفه عمده جهاددانشگاهی است و مسوولان جهاددانشگاهی باید به وظایف فرهنگی نیز به اندازه وظایف علمی اهمیت داده و تلاش کنند تا در راستای ایجاد بسترهای مناسب برای اقدامات فرهنگی متناسب با نیاز جامعه موفق باشند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان اذعان داشت: جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی ایران است و این نهاد با تلاش و تعهد بسیار تا کنون اقدامات خوبی در سطوح مختلف ملی و بین المللی انجام داده که موسسه رویان یکی از مهم ترین آثار جهاددانشگاهی است.

کلید واژه ها: سی‌ونهمین سالگرد جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :