معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

جهاددانشگاهی دارای ظرفیت بالایی در زمینه ی آموزش است

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۸ کد : ۱۰۲ آموزشی تاپ خبر
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری سابقه و تجربه ی بالای جهاددانشگاهی، گفت:ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه ی آموزش بسیار بالاست و دولت باید در این زمینه تنها نقش تسهیل گری داشته باشد و از تصدی گری دوری کند و کار را به نهادهای با سابقه و پر تجربه ای چون جهاددانشگاهی بسپارد.
جهاددانشگاهی دارای ظرفیت بالایی در زمینه ی آموزش است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر قبادیان امروز در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه ی برگزاری دوره‌های تخصصی خودروهای الکتریکی و هیبریدی با اشاره به بحث آلاینده های کلان شهرهای دنیا و ضرورت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، گفت: امروزه استفاده از خودروهای پاک و سبز به مانند استفاده از انرژی های خورشیدی که چندسالی است در کشور خوش بختانه بحث آن باز شده است، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: اگر در این بحث بخواهیم ریشه ای و اساسی کار کنیم، ابتدا باید منابع انسانی را برای بخش های مختلف صنعت خودروهای الکتریکی و هیبریدی تربیت کنیم و این تربیت با بحث آموزش شروع می شود.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خوبی این جلسه مشارکت چند جانبه بین بخش خصوصی و جهاددانشگاهی از یک طرف و وزارت صنعت، معدن و تجارت از طرف دیگر است و این یک سنگ بنای مشترک حیاتی برای کشور است.
دکتر قبادیان با اشاره به تفاهم نامه ی کلی و اساسی قبلی با دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی در حوزه ی مسایل مختلف پژوهشی و آموزشی، اضافه کرد: این تفاهم نامه ها زمانی ارزشمند و مهم می شود که اجرایی شود. باور بنده بر این است که این تفاهم نامه ی سه جانبه، تنها یک تفاهم نامه نیست، بلکه یک قرارداد اجرایی نیز می‌باشد، زیرا شروع این دوره ها و تربیت نیروی انسانی در این زمینه، می تواند یک گام اساسی در کشور باشد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری سابقه و تجربه ی زیاد جهاددانشگاهی، گفت: این نهاد خودجوش انقلابی از ابتدا به دنبال کارهای اساسی و کاربردی در کشور رفته؛ به ویژه جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیر در این زمینه از ابتدای انقلاب فعالیت های زیادی داشته است.
وی با تاکید بر این که امر آموزش در این زمینه ها کار آسانی نیست، بیان کرد: اجرای این دوره ها باید به صورت استاندارد باشد و ما با حساسیت بر حسن اجرای این دوره ها نظارت می کنیم.
دکتر قبادیان در پایان اظهار کرد: ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه ی آموزش بسیار بالاست و دولت باید در این زمینه تنها نقش تسهیل گری داشته باشد و از تصدی گری دوری کند و کار را به نهادهای با سابقه و پر تجربه ای چون جهاددانشگاهی بسپارد.


نظر شما :