رییس جهاددانشگاهی خواجه‌ نصیرالدین طوسی:

طراحی و ساخت خودروهای الکتریکی در دستور کار این واحد قرار دارد

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳ کد : ۱۰۱ پژوهشی تاپ خبر
دکتر خدادادی از تولید ۸۰ درصد فرستنده‌های کشور خبر داد و گفت: علاوه بر آن در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر گروه پژوهشی ایجاد شد که در آن نسبت به طراحی و ساخت خودروهای برقی اقدام کردیم.
طراحی و ساخت خودروهای الکتریکی در دستور کار این واحد قرار دارد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، رییس جهاددانشگاهی خواجه‌ نصیرالدین طوسی امروز در مراسم امضای تفاهمنامه سه جانبه در زمینه آموزش‌های تخصصی خودروهای الکتریکی و هیبریدی با بیان اینکه این تفاهم نامه در توسعه آموزش به امضا رسیده است، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیر افزایش تولید فناوری‌های مورد نیاز کشور است که در این زمینه از 30 سال قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرده و تاکنون توانسته است انواع خدمات تخصصی مورد نیاز کشور را ارایه دهد.
وی این واحد جهاددانشگاهی را یک نهاد مکمل در کنار سایر نهادها دانست و افزود: جهاددانشگاهی خواجه نصیر در سابقه بیش از 30 سال خود پروژه‌های زیادی را اجرایی کرده است و در حال حاضر نیز در بخش‌های مختلف صنعتی فعالیت‌های مختلفی را دارد.
دکتر خدادادی جهاددانشگاهی خواجه‌ نصیرالدین طوسی را قطب رشته مخابرات توصیف کرد و ادامه داد: در حوزه برق اقدام به تولید موتورهای الکتریکی و درایوهای مربوط به این موتور کرده‌ایم.
رییس جهاددانشگاهی خواجه‌ نصیرالدین طوسی طراحی و ساخت فرستنده‌های رادیویی در کشور را از دیگر پروژه‌های اجرایی این نهاد عنوان کرد و گفت: تولید این فرستنده‌ها از 20 سال قبل آغاز شده است و در حال حاضر 80 درصد فرستنده‌های کشور طراحی و ساخت جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیر است.
وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در کشور، یادآور شد: در سال 90 که در مناقصه سازمان صداوسیما برای تولید فرستنده‌ها شرکت کردیم، با نوسانات نرخ ارز مواجه شدیم که توانسته‌ایم با بومی‌سازی فناوری‌ها و کاهش هزینه، این پروژه را اجرایی کنیم.
رییس جهاددانشگاهی خواجه‌ نصیرالدین طوسی، طراحی و ساخت سیستم‌های کنترل و نرم‌افزارهای جانبی و طراحی و ساخت انواع موتورهای الکتریکی در صنایع ریلی را از دیگر دستاوردهای علمی جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیر ذکر کرد و گفت: در دو سال اخیر در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز وارد شده‌ایم که در این راستا گروه پژوهشی ایجاد شد.
وی یکی از زمینه‌های تحقیقاتی این گروه پژوهشی را طراحی و ساخت خودروهای برقی عنوان کرد و یادآور شد: با اجرای این تفاهم نامه در آینده امیدواریم خبرهای خوشی در حوزه صنعت خودروهای الکتریکی ارائه دهیم.

 


نظر شما :