راهیابی تیم نیک‌اندیشان از همدان به مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره

۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۵ کد : ۱۰۰۶ فرهنگی
مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در همدان برگزار شد و تیم نیک‌اندیشان از دانشگاه پیام‌نور همدان مقام برتر را کسب کرده و به مرحله منطقه‌‌ای راه یافت.
راهیابی تیم نیک‌اندیشان از همدان به مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان در آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات که در سالن آمفی تئاتر فرهنگ دانشگاه علوم پزشکی همدان سه شنبه 19 تیرماه برگزار شد، مناظره را فرصتی برای گفت‌وگوی منطقی و بر پایه اصول علمی دانست.
فاطمه عزیزی‌هرمز افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و انجام مناظرات دانشجویی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده تا در دانشگاه‌ها همانند حوزه‌های علمیه مناظره و نظریه‌پردازی با رعایت اخلاق و منطق علمی شکل بگیرد و تقویت شود.
وی تصریح کرد: در این مسابقات دانشجویان تحمل عقیده مخالف، انجام گفت‌وگوی سازنده، نحوه ارایه استدلال قوی و شکل‌گیری تفکر نقاد و خلاق را تمرین می‌کنند.
عزیزی‌هرمز ادامه داد: از معاونان فرهنگی دانشگاه‌های استان تقاضا داریم برای رونق بخشیدن به مسابقات همکاری بیشتری داشته باشند.
وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات 10 تیم از دانشگاه‌های بوعلی، پیام‌نور، صنعتی و مراکز علمی کاربردی حضور دارند و درباره 9 گزاره مناظره می‌کنند.
عزیزی‌هرمز افزود: دکتر رضا شکوهی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر علیرضا عقیقی عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور و حجت‌الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین مدرس حوزه و دانشگاه داوری مسابقات را بر عهده دارند.
گفتنی است؛ در  پایان این مسابقات تیم نیک‌اندیشان از دانشگاه پیام‌نور همدان مقام برتر را کسب کرده و به مرحله منطقه‌‌ای راه یافت.
 


نظر شما :